Майбутнє країни повинно бути піддано довгостроковому “програмуванню” на засадах інклюзивності, адже економіка – передусім соціальний проект. На цьому у коментарі газеті “День” наголосив президент Української асоціації Римського клубу Віктор Галасюк.

“Можемо продемонструвати холістичний підхід до побудови успішної економіки та країни, від якого виграють і суспільство, і держава, і міжнародні партнери, і майбутні покоління.

Але для цього, недостатньо еволюційних поліпшень, треба радикально міняти саму парадигму. І Українська асоціація Римського клубу докладає для цього багато зусиль – через переклад і видавництво книг, проведення відкритих лекцій, наукові дослідження та популяризацію ідей Римського клубу”, – наголосив він.

За словами В.Галасюка, Україна може показати світу на власному досвіді як нав’язана нам неоліберальна парадигма, що проросла в економічну політику, призвела до масштабних руйнівних наслідків: деіндустріалізації, бідності, еміграції населення, штучної боргової залежності держави та звикання до паліативної допомоги.

В той же час, наша держава може продемонструвати світу як відмова від утопії, згідно якої “невидима рука вільного ринку” автоматично створить гармонію, здатна вивільнити енергію підприємництва, інновацій та сумлінної праці заради сталого та збалансованого економічного розвитку.