Економіст та президент УАРК Віктор Галасюк анонсував вихід в світ українською книги Фрідріха Ліста «Національна система політичної економії» у видавництві «Наш Формат», наголосивши 5 причин, які роблять її must read:

 

“Цю книжку варто прочитати тим, хто цікавиться економікою. І її просто необхідно вивчити усім, хто опікується цією сферою професійно: від студентів і вчених до міністрів та парламентарів.

 

По-перше, тому що ідеї Ліста сьогодні не менш актуальні, ніж 180 років тому, коли вони були сформульовані. Хоча й опір цим ідеям, принаймні в середовищі мейнстрімних економістів, досі не канув у Лету.

 

По-друге, саме ідеї Ліста визначально вплинули на економічний розвиток країн-лідерів Європи, Америки й Азії та сформували каркас їхньої державної політики. І навіть ті країни, які позірно підтримують та послідовно нав’язують іншим протилежні ідеї, самі старанно втілюють рецепти Ліста.

 

По-третє, через особливу наукову традицію Ліста, яка ґрунтується не на абстрактних постулатах, а на глибокому дослідженні історії та реального контексту. Автор відкидає ідеологію та догматику в науці й пропонує логічний ланцюг: історія – теорія – система – політика.

 

По-четверте, економісти сьогодні як повітря потребують емпіричного підходу. Складність формул та абстрактність теорій не компенсують відсутність сенсів. Ліст впевнено ствердив і на сотні років наперед вкоренив емпіричний підхід в економіці.

 

І, по-п’яте, безліч економістів «за деревами лісу не бачать», концентруючись на другорядних деталях, тоді як Ліст створив цілісну систему — достатньо універсальну та дієву, аби стати опорою економічного успіху Німеччини, США, Японії, Китаю, Південної Кореї та інших країн-лідерів”.

 

В Українській асоціації Римського клубу висловили вдячність Фонду Ганнса Зайделя в Україні та компанії «ІНТЕРПАЙП», а також Aramis Laser Systems за організаційну та фінансову підтримку видання книги.

 

Розвиток промисловості та економіки України потребує розвитку економічного мислення. І це важлива спільна справа”, – наголосив Віктор Галасюк, підкресливши, що книга Фрідріха Ліста українською буде вперше презентована на Київському міжнародному економічному форумі 7-8 жовтня 2021 року.

Передзамовлення книги: https://nashformat.ua/products/natsionalna-systema-politychnoi-ekonomii-709476 .