Новинки нон-фікшн – це завжди корисні знання і нестандартна розповідь про відомі речі.

Цього разу на “Книжковому арсеналі” цей жанр представлений доволі широко – від маніфесту реалізму до нових методів маркетингу, включно з креативним методиками і урбаністичними інноваціями. Однак, громадськість та журналісти espreso.tv відзначили 5 зіркових праць цього напрямку, рейтинг яких очолив виданий Українською асоціацією Римського клубу українською мовою ювілейний звіт для Римського клубу “Come ON!”, за авторства Ернста Ульріха фон Вайцзекера та Андерса Війкмана (Видавництво “Саміт-книга, 2019″).

“Ця феноменальна книжка про капіталізм, недалекоглядність, населення і руйнування планети, будучи видана за підтримки Української асоціації Римського Клубу і її голови Віктора Галасюка – по суті, маніфест реалізму.

Вихід з лабіринту “порожнього світу”, де ресурси сприймалися майже як безмежні в якому ми жили ще не так давно, до «повного світу», де ми опинилися сьогодні. І саме сьогодні, як вважають автори, потрібна якісно нова парадигма, яку називають “новим Просвітництвом”. “Нове Просвітництво”, “Просвітництво 2.0″, навряд чи буде зосереджене лише на Європі, – уточнюють автори. – Воно має увібрати видатні традиції інших цивілізацій. Ідеологія балансу між людиною і природою; між довгостроковими наслідками і тактичними завданнями; між швидкістю і стабільністю; між особистим та суспільним; між релігією та державою; між справедливою винагородою та соціальною рівністю; між ринковими силами та законом. Таким чином, двійко поважних авторів та ще понад 30 співавторів поєднують у своєму баченні майбутнього економіку, політику, екологію та навіть філософію і психологію, протиставляючи новий антропоцентризм віджилому ринковому фундаменталізму. Адже світ, в якому домінує людина, все ще може мати процвітаюче майбутнє для всіх. Для цього необхідно припинити деградацію нашої планети, і саме у зв’язку із цим книга запрошує читачів та учасників дискусії долучатися до одного з численних можливих шляхів створення сталого світового суспільства”, – охарактеризували книгу у рейтингу.

ДЖЕРЕЛО