Українська асоціація Римського клубу презентувала на ювілейному Київському міжнародному економічному форумі перекладені українською мовою за підтримки партнерів (банку «Аркада», групи компаній «Ukravit», корпорації «Interpipe» та інш.) визначні праці: “Межі зростання: 30 років потому” та «23 прихованих факти про капіталізм”.

«Ці книги дозволяють формувати світогляд, який забезпечує молоді і особистий успіх, і успіх країни», – прокоментував Президент Української асоціації Римського клубу Віктор Галасюк.

Так, за його словами, «Межі зростання: 30 років потому» Донелли та Денніса Медоузів і Йоргана Рандерса моделює сценарії розвитку світової економіки та відповідає на питання “Що може бути зроблено для створення екологічно збалансованої і соціально-орієнтованої економіки, яка принесе добробут для всіх?”.

“Усі прагнуть економічного зростання, але воно, як і все інше, має свої межі. Щоб у всьому світі досягти стандартів життя розвинутих країн, за обсягом потрібних для цього ресурсів нам знадобилось би ще декілька планет Земля. Оскільки ж планета в нас одна, доведеться переглянути світогляд, шаблони поведінки та політику. Навчитись зазирати далеко наперед, краще адаптуватись та розумніше планувати – іншого виходу немає”, – зазначив він.

Вкрай актуальною для України член-кореспондент Всесвітньої академії мистецтва і науки назвав й працю «23 прихованих факти про капіталізм”. “Це не «покроковий план дій», який можна безкінечно дискутувати та «дегустувати» на різні політичні смаки. Ще краще! Це потужна книга-криголам в океані повному смертоносних неоліберальних айсбергів. Блискучі верхівки яких успішні країни та глобальні корпорації десятиріччями використовують як зброю в конкурентній боротьбі за таланти, сировину, ринки і технології. Донедавна їм це вдавалось майже безперешкодно. Але ультраліберальний економічний мейнстрім стає дедалі більш крихкий і вже остаточно тріщить по швах. Інтелектуальну революцію не спинити!

Я дуже радий, що Римський клуб, який цього року відзначає своє 50-річчя, і Українська асоціація Римського клубу перебувають на вістрі боротьби з руйнівною неоліберальною ідеологією. Ідеологією, яка поглиблює прірву бідності, соціальної нерівності та боргової залежності всередині країн та одночасно ділить держави на два табори – успішні економічні метрополії та бідні сировинні колонії. Ми зробимо все, щоб Україна увійшла до клубу успішних економік та стала на шлях сталого розвитку! Переклад і видання українською книги «23 прихованих факти про капіталізм” – важливий крок в цьому напрямі”, – наголосив В.Галасюк.

До слова, очільник Асоціації також представив книги широкому колу освітян під час організованого спільно з Всесвітньою академією мистецтва і науки круглому столі “Нова освіта для нової економіки”.