Студенти Запорізького національного технічного університету поспілкувалися із Президентом Української асоціації Римського клубу Віктором Галасюком.

Лекція традиційно стосувалася найголовнішої проблеми нашої країни – ситуації з економікою. Вона виглядає практично безнадійною, однак це не вирок – пояснив молоді В.Галасюк. За його словами, кризу, в якій нині знаходиться Україна, пройшли багато європейських країн, які зараз демонструють стабільність і розвиток.

“Як і будь-яка людина, кожна країна має свою “професію” або набір спеціалізацій, за допомогою яких заробляє гроші. І якщо нормальна людина розуміє важливість володіння ефективної професією, то, коли мова заходить про країну і державну кономічну політику, здоровий глузд кудись зникає. Нам кажуть: експортуйте зерно, кукурудзу, а ми вам будемо продавати французькі вертольоти і китайські турбіни. До чого це призведе? У нас з Євросоюзом, у якого 67% в структурі експорту складають товари промислового виробництва, будуть абсолютно різні професії. ЄС – виробник, а ми – донор сировини, робочої сили і грошей для індустріальних економік”, – розповів президент Асоаціації.


На думку економіста, Україні важливо позбутися стереотипів аграрної держави і відійти від сировинної моделі економіки. Наразі ж у структурі експорту нашої країни до 70% становить продукція без мінімальної переробки. Тоді як навіть нескладна продукція здатна підняти прибуток держваи у кілька разів. Наприклад, Україна за останні роки втричі збільшила експорт зерна. Однак це не принесло країні ніякої користі, якщо не сказати гірше, враховуючи інтенсивне виснаження земель. А ось якщо переробити це зерно і виготовити з нього, наприклад, макаронні вироби – то користь для економіки виросте багаторазово. Але це тільки один з прикладів. Зараз же Україна, незважаючи на те, що у нас є мінімум 4 заводи, здатних виробляти трамваї, закуповує на мільярд трамваї в Польщі. І таких прикладів теж багато.

Більше години тривало спілкування Віктора Галасюка зі студентами. За їх обличямми і запитаннями можна було помітити, що за цей час вони зовсім по-іншому стали розуміти, як працює економіка, і що треба зробити, щоб Україна вибралася з економічної прірви, у якій знаходиться зараз.