Президент Української асоціації Римського клубу Віктор Галасюк завітав до викладачів та студентів Національного університету «Львівська політехніка», де в актовій залі головного корпусу виступив з відкритою лекцією «Змінити «професію» країни».

Представляючи гостя, директор Інституту економіки та менеджменту Львівської політехніки професор Олег Кузьмін наголосив, що Віктор Галасюк є послідовним прихильником іншої моделі розвитку української економіки, ніж та, яку зараз сповідують. Йдеться не про створення нових антикорупційних органів чи намагання за будь-яку ціну отримати черговий транш МВФ, а про радикальну зміну економічної стратегії та структурну модернізацію національної економіки. Власне цьому й присвячена лекція, яка дає чіткі відповіді на запитання: навіщо і як потрібно змінити «професію» країни.

Виступаючи перед численною аудиторією (а це були здебільшого студенти, аспіранти й викладачі Інституту економіки і менеджменту), Віктор Галасюк відзначив, що прагне, аби Україну в світі знали як партнера, майданчик для розміщення інвестицій і виробництва експортних товарів, а не як жертву чи позичальника, який постійно потребує закордонних порад, опіки чи ультиматумів.

Він також зацитував присутнім слова відомого українського економіста й мецената, асоційованого члена Римського клубу, Богдана Гаврилишина, який кілька років тому був також гостем Львівської політехніки: «Україні доконечно треба збільшити зростання свого валового внутрішнього продукта до 8–10 відсотків щорічно, одночасно знижуючи інфляцію».

Аудиторія виявила чималий інтерес до лекції, результатом чого став цікавий діалог у залі. «У нас, шановні львівські політехніки, – зауважив Віктор Галасюк, – чудова, активна та ініціативна молодь, яка цікавиться економікою і небайдужа до долі країни».