“Циркулярна економіка” Андерса Війкмана та Крістіана Сконберга тепер доступна і українською – Звіт для Римського клубу “Циркулярна економіка та переваги для суспільства: Явні переможці в області робочих місць та клімату в економіці, заснованій на відновлюваній енергії та ресурсоефективності”.

Відв’язати економічний розвиток від зростаючого використання ресурсів з одного боку, а використання ресурсів від негативного впливу на навколишнє середовище – вже не просто надзавдання, яке стоїть перед людством. Це умова нашого виживання на планеті Земля, – переконаний президент Української асоціації Римського клубу Віктор Галасюк.

На його думку, Україна має шанс знайти себе у цій новій реальності раніше від країн-сусідів і, очевидно, виграти на цьому. Перехід від старої лінійної моделі економіки до циркулярної обіцяє створення нових ринкових ніш (промдизайну, інжинірингу, ремануфактурингу, переробки, сервісу), а також нових бізнес-моделей. Україна може стати східноєвропейським хабом у цій новій реальності, долучившись до її побудови на ранній фазі. Але для виходу на цей якісно новий рівень ресурсної ефективності знадобляться технологічні інновації та зміна шаблонів поведінки, масштабні інвестиції та спеціальні пакети державного стимулювання.