“Перекваліфікуватися” із сировинного додатку світу у виробника продукції із високою доданою вартістю. Таким рецептом успіху для України із талановитою молоддю Харкова поділився президент Української асоціації Римського клубу Віктор Галасюк.

Команда однумців В.Галасюка не тільки підготувала, але й послідовно та наполегливо втілює Пакет промислових реформ, що крок за кроком витягне нашу державу з економічної прірви.

«Сьогодні Україна, на жаль, потрійний донор – донор сировини, талантів і грошей для інших більш успішних економік у яких розвинута промисловість. Мільйони українців їдуть до Польщі, тому що не знаходять роботи у власній країні. При цьому, українська сировина за безцінь вивозиться за кордон, де руками наших же співвітчизників перетворюється у готову продукцію і повертається в Україну у вигляді імпортних товарів у рази дорожче. Це політика бідності та залежності від кредитів МВФ», – розповів у Харьківському екномічному національному університеті імені Семена Кузнеця В.Галасюк.

Розвинута ж промисловість, впевнений президент УАРК, це в першу чергу – підтримка з боку держави вітчизняних підприємств.

Тому Харків для візиту було обрано не випадково, бо саме тут є не тільки багаторічний досвід, але й величезний потенціал подальшого розвитку виробництва. Українські заводи треба забезпечувати замовленнями, надавати дешеві кредити. Тільки після цього, наголошує нардеп, українська економіка піде угору та стане можливим покращення добробуту громадян.

 

«Це абсолютно реально. Пройти той шлях, який пройшли Туреччина, Польща, Словаччина, Південна Корея. Для цього потрібно зробити ставку на розвиток власної промисловості, підприємництво, запровадження інновацій. В Україні для цього все є. Є талановиті люди, є природні ресурси, є чудові виробничі підприємства». Команда РПЛ ініціювала та підготувала законопроект “Купуй українське – плати українцям”, завдяки якому під час державних закупівель перевага надаватиметься вітчизняним виробникам, що дозволить забезпечити громадян України гідними зарплатами, а бюджет – наповнити податками. Незабаром законопроект розглянуть у другому читанні», – поінформував він, додавши, що «державні замовлення треба віддавати українським виробникам, а не спонсорувати промисловість інших країн, вислужуючись за іноземні кредити, як робить нинішня влада».

«Треба купувати харківські, а не китайські турбіни для найбільшої в Європі – Дністерської ГАЕС! Це буде великий “плюс” до ВВП і торговельного балансу країни! Додаткові кошти в бюджет України і Харкова. І головне – робота і зарплата для українців!» – зазначив В.Галасюк. Нагадаємо, замість того, щоб замовити турбіни для третьої черги будівництва Дністровської ГАЕС у Харківського «Турбоатома» (який будував дві попередніх черги), влада хоче віддати 500 млн дол. США китайцям. Меморандум між державною «Укргідроенерго» та китайською CNEEC на постачання китайських гідротурбін для найбільшої в Європі ГАЕС підписано у присутності Міністра економіки України Степана Кубіва.

«Це економічний ідіотизм – віддавати замовлення у піввідсотка української економіки іноземному виробнику, коли українське підприємство виробляє ще кращі турбіни і постачає їх по всьому світу! Така угода «з’їсть» 0,5% ВВП і поглибить дефіцит торговельного балансу на 5%. Це економічний злочин проти України та українців!» – переконаний Галасюк. «Приймемо “Купуй українське” – повернемо здоровий глузд в економічну політику!» – запевнив він.