Українська асоціація Римського клубу звернулась до керівництва уряду України щодо захисту мораторію на експорт лісу-кругляку у міжнародному арбітражі. Відповідне письмове подання до арбітражної групи між Україною і ЄС обґрунтовує, що мораторій є необхідним з огляду на надзвичайні обставини екологічного характеру, відповідає довготривалій міжнародній практиці та не порушує міжнародних зобов’язань України.

“Ми зацікавлені, щоб Україна була не сировинною колонією! Саме тому Українська асоціація Римського клубу скористалась своїм правом і відповідно до Правил процедури вирішення спорів Угоди про асоціацію з ЄС зробила добровільне письмове подання (“Amicus curiae”) до арбітражної групи по лісу-кругляку як заінтересована сторона», – повідомив на своїй сторінці у фейсбук Президент Асоціації Віктор Галасюк.

За його словами, Україна має всі підстави виграти спір з ЄС по мораторію на експорт лісу-кругляка. «Цей мораторій життєво важливий для нашої екології і безпеки (і корисний для економіки). Він не порушує міжнародних зобов’язань України та відповідає умовам членства україни в СОТ та Угоді про асоціацію з ЄС. До того ж, мораторій відповідає довготривалій міжнародній практиці», – наголосив Галасюк

Згідно дослідження британської громадської організації «Earthsight» «Причетні до корупції», «… ЄС, швидше за все, імпортує незаконного лісу з України більше, аніж з країн Латинської Америки, Африки та Південно‐Східної Азії разом узятих». Крім того, дослідники «Earthsight» підкреслюють: “Якщо ЄС дійсно хоче допомогти, йому слід було б витрачати значно менше зусиль на надання українському урядові підстав для скасування мораторію на експорт необробленої деревини, і значно більше – на контроль за дотриманням вимог власних законів країнами‐членами ЄС”.

Українська асоціація Римського клубу є національним представництвом Римського клубу в Україні, заснована в 2005 році Богданом Гаврилишиним, Віктором Вовком та іншими і сьогодні налічує кілька десятків авторитетних вчених, державних та громадських діячів, промисловців та підприємців. Серед цілей Асоціації – популяризація в українському суспільстві ідей Римського клубу, сприяння розробці стратегії розвитку України в контексті глобалізації та європейського цивілізаційного вибору, сприяння практичному впровадженню в Україні засад “сталого розвитку” і “еко-соціальної ринкової економіки”, а також підтримка процесу постіндустріальної модернізації України.