Завдяки Українській асоціації Римського клубу, видавництву Наш Формат, АКБ “АРКАДА” та Интерпайп світ незабаром побачить книга Ха-Юн Чанґа «23 прихованих факти про капіталізм».  Презентовано ж працю буде на ювілейному 5-му Київському міжнародному економічному форумі. Про це повідомив Президент Асоціації Віктор Галасюк.

“Я дуже радий, що Римський клуб, який цього року відзначає своє 50-річчя, і Українська асоціація Римського клубу на вістрі боротьби з руйнівною неоліберальною ідеологією. Ідеологією, яка поглиблює прірву бідності, соціальної нерівності та боргової залежності всередині країн та одночасно ділить держави на два табори – успішні економічні метрополії та бідні сировинні колонії. Ми зробимо все, щоб Україна увійшла до клубу успішних економік та стала на шлях сталого розвитку! Переклад і видання українською книги «23 прихованих факти про капіталізм» – важливий крок в цьому напрямі”, – зазначив він.

Керівник Асоціації підкреслив, що зробив би цю книжку настільною ще з першого курсу для всіх студентів-економістів. “Щоб вони не змарнували п’ять років і у зрілому віці не здивувались як «потворні факти вбивають красиві теорії». Інтерес до економіки, критичне мислення, науковий підхід, увага до фактів і розуміння трендів – те, що підігріває у читача блискуча книга Ха-Юн Чанґа”, – пояснив він.

Крім того, В.Галасюк змістовно обґрунтував, чому радить уважно прочитати цю книгу:

“По-перше, вона цікава. Навіть захоплююча! Дуже неординарна та відверта. Мало хто заглядає за лаштунки економічної теорії та економічної політики так сміливо як цей авторитетний професор Кембриджського університету. І ще менше в світі людей здатних настільки легко і доступно, навіть елегантно, донести правду про економіку. Віртуозно провівши читача через лабіринт популярних неоліберальних міфів, стереотипів, догм та пропагандистських штампів. Дати йому самому побачити, відчути і осягнути ілюзорність стін цього лабіринту.

Коли я вперше читав «23 прихованих факти про капіталізм», мене не покидало відчуття повного занурення, яке виникає коли книга є для автора дуже «особистою». І я не помилився. Ха-Юн Чанґ не випадково один з кращих в світі експертів з промислової політики та економістів інституційної школи. Його батько був Міністром промисловості та ресурсів Південної Кореї. Тож промислова політика та «економіка розвитку» для нього не паперові концепції, а справжня наука, мистецтво управління і живий досвід, які створили в його рідній країні «економічне диво».

По-друге, книга надзвичайно актуальна для України. Це не «покроковий план дій», який можна безкінечно дискутувати та «дегустувати» на різні політичні смаки. Ще краще! Це потужна книга-криголам в океані повному смертоносних неоліберальних айсбергів. Блискучі верхівки яких успішні країни та глобальні корпорації десятиріччями використовують як зброю в конкурентній боротьбі за таланти, сировину, ринки і технології. Донедавна їм це вдавалось майже безперешкодно. Але ультраліберальний економічний мейнстрім стає дедалі більш крихкий і вже остаточно тріщить по швах. Інтелектуальну революцію не спинити!”.